Babie Lato 2011
To już drugie Babie Lato, które zorganizowaliśmy w zębickich plenarach. Tym razem niepowtarzalna była atmosfera spotkania. Dobrze bawili się najstarsi mieszkańcy Zębic, nasi Seniorzy: Pani Joanna i Pan Kazimierz Brzeziccy. Warto wspomnieć, że Pan Kazimierz liczy już sobie dziwiędziesiąt dwie wiosny. Równie dobrze bawiły się dzieci, i te starsze pośród bałtów słomy zwiezionych przed świetlicę specjalnie dla nich, i te młodsze, a wśród nich jednomiesięczna Helenka.
Muzycy, którzy już po raz drugi w tym roku rozgrzewali Nas do zabawy, wspaniale wyczuwali nastroje dobierając do nich odpowiednią muzykę. Miłym akcentem spotkania był Koncert życzeń, a w konkursie na najdłużej modulowany głos nagrodę - parkę papug falistych - wygrał Pan Maciek Hrynczuk. Pan Tadeusz Semenowicz i Zbigniew Kanarek w mistrzowski sposób ułożyli ognisko. Jesienne klimaty wzmocniły dekoracje - pełne ciepłych barw kompozycje kwiatów i ziół - wyczrowane przez zespół Pań: Celinkę Mazur, Małgosię Dworkowską, Janinkę Hrycynę, Jadzię Przystawską. Padł rekord w ilości ciast upieczonych przez zębickie szefowe kuchni. Trudno było z palety wypieków wybrać jedno, trzeba było spróbować wszystkie. Własnej roboty kiszone ogórki zniknęły ze stołu w mgnieniu oka. Przy stole uwijały się niezastąpione Panie: Maria Semenowicz, Irenka Diakowska i Małgosia Dworkowska.
W przygotowanie imprezy włączyły się jeszcze Panie: Teresa i Joasia Zdobylak, Agnieszka Przystawka oraz Paweł Gałuszka.
Babie Lato to element projektu "Zębickie spotkania w rytmie pór roku". Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Teraz Gmina, a dofinansowany ze środków Gminy Siechnice.

Babie Lato 2011
Do zobaczenia w przyszłym roku!