Cykl spotkań filmowych: Kocham kino - Dlaczego lubimy oglądac filmy?
Zakończyliśmy pierwszy etap projektu To KRĘCI - cykl spotkań filmowych Kocham kino - Dlaczego lubimy oglądać filmy?
Agnieszka Kubera, która program cyklu opracowała i go realizowała, tym razem, zaproponowała spotkanie z filmem muzycznym. Zastanawialiśmy się po co filmowi muzyka?
Kulinarną oprawę finału wakacyjnych spotkań z filmem wzięła w swoje złote ręce Jadzia Przystawska. Uczestnicy filmowych spotkań nominowali ciasta upieczone przez Jadzię do nagrody "Wypiek PALCE LIZAĆ"!
Miano MIŁOŚNIKA FILMU uzyskała pani Krystyna Kaczmar. Pani Krysia uczestniczyła we wszystkich spotkaniach!
Zdjęcia ze spotkań dostępne są TUTAJ


Relacja ze spotkań "Kocham kino - Dlaczego lubimy oglądać filmy?"
Na zakończenie poznaliśmy historię amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza. Historia niezwykle ładująca akumulatory!
6 sierpnia, z filmem grozy spotkaliśmy się po obejrzeniu i rozmowie o dwóch niespodziankach przygotowanych przez Agnieszkę.

O 18.00 - spotkanie z filmem Damiana Szifrona "Dzikie historie". Producentem Dzikich historii jest Pedro Almodovar..
Przyglądaliśmy się zachowaniom osób, którym, w pewnym momencie, "puszczają nerwy" i tracą kontrolę nad swoimi emocjami. Zastanawialiśmy się, co łączy tych bohaterów, którzy zostali przedstawieni w odrębnych historyjkach. Nie mieliśmy wątpliwości, że podobieństwo zachowań.
O 20.15 - spotkanie z filmem Davida O. Russella "Poradnik pozytywnego myślenia"
Czarująca opowieść o staraniach młodego mężczyzny, który po długiej terapii przebytej z powodu zdrady żony, wraca do rodzinnego miasteczka, by rozpocząć kolejny etap życia realizując, tym razem, strategię pozytywnego myślenia. Świetna inspiracja do opracowania własnego poradnika pozytywnego myślenia!


Po niespodziankach,

16 lipca, o 18.00, podczas spotkania z filmem animowanym, Agnieszka postawiła pytanie: czy film animowany jest tylko dla dzieci? Widownia, wiekowo bardzo zróżnicowana, różnie też odpowiadała na to pytanie.

A o godz. 20.15, zapowiadana niespodzianka. Był nią film "Szef". Film lekki i przyjemny, w którym Jon Favrreau, główny aktor, scenarzysta i reżyser filmu, połączył historię pielęgnowania pasji i odnajdywania samego siebie z przyjemnością gotowania. Bardzo pozytywnie nastrajała również muzyka. Było apetycznie, rytmicznie, motywująco, no i bardzo przyjemnie.2 lipca, Agnieszka zaprosiła nas na spotkanie z komedią romantyczną.
Pomimo oberwania chmury i ulewnego deszczu, który zaczął padać przed godz. 18.00, "Pod Lipy" dotarło kilkanaście osób z pozytywną energią i nastawionych na obejrzenie "Wesela w Sorrento". Sołtys Robert swoją "bryką" podwiózł stałych I niezawodnych uczestników spotkań. Po filmie, nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych, zastanawialiśmy się czy komedia romantyczna jest tylko dla kobiet?
To był bardzo udany wieczór filmowy.17 czerwca,
, Agnieszka zaprosiła na spotkanie: Czy film akcji to wyłącznie męski gatunek? Punktem odniesienia był film "Olimp w ogniu", w reż.: Antoine'a Fuquy.
W piątkowym spotkaniu poznaliśmy dwóch bohaterów akcji.. Pierwszy to filmowy Mike Banning, grany przez Gerarda Butlera. Drugim superbohaterem został Marcin z Zębic, który błyskawicznie pokonał trasę: dom - świetlica Pod Lipami, przyniósł ładowarkę do komputera Toshiba i dzięki Marcinowi mogliśmy obejrzeć końcówkę filmu.Podczas pierwszego spotkania, 5 czerwca zastanawialiśmy się Czy komedia to film dla każdego?. Agnieszka wprowadziła nas w tajniki gatunku, obejrzeliśmy francuską komedię "Przychodzi facet do lekarza" w reż. Danego Boona. Bawiliśmy się wybornie.

Więcej informacji o projekcie "To Kręci" TUTAJ
Galeria zdjęć TUTAJ