Zębickie Kino "Pod chmurką"
W każdą sobotę wakacji spotykaliśmy się wieczorem w zębickim Kinie ?Pod Chmurką?.
W programie znalazły się znakomite europejskie komedie z ostatnich lat. Żadnej z nich nie można już obejrzeć na dużym ekranie. Nasza świetlica, służąca tym razem jako ekran kinowy świetnie się sprawdziła. Tylko dwa razy z powodu pogody zmuszeni byliśmy do projekcji w budynku. Reszta projekcji miała miejsce na świeżym powietrzu, a to miało być i było największą atrakcją. Łaskawa pogoda i zawsze świetne towarzystwo sprzyjały temu nowemu w Zębicach projektowi. Śmiech mieszał się czasem z refleksją, bo poruszane tematy nie zawsze były lekkie, mimo lekkiej formy komedii. Im większa grupa widzów, tym zabawa była lepsza, a śmiech nieskrępowany.
Projekcje przyjmowały czasami formę pikniku, z wędrującym od widza do widza popcornem przygotowanym przez Edytkę i kruchymi ciasteczkami, które przynosili wszyscy. W sierpniu nasze samopoczucie ratowały wszelkie możliwe środki na komary, w tym ognisko rozpalone przez Mariusza. Dzieliliśmy się na bieżąco wrażeniami z obejrzanych filmów, a jeden raz wprowadziliśmy małą zmianę z powodu brytyjskich gości Jacka. Marek udostępniał nam swój osobisty komputer z niezapomnianą tapetą i dyskretnie popalał w ostatnim rzędzie, a Karol zawsze służył pomocą techniczną, nawet przez telefon.
Zdarzało się, że było nas mało, ale stracili tylko nieobecni. Mam nadzieję, że Ci, którzy potrafili wyjść z domu do naszego kina w sobotni wieczór, przekażą znajomym, sąsiadom i rodzinie wiadomość, że było warto.
Projekcje były możliwe dzięki pomocy Krzysztofa, który wypożyczał nam przez całe lato świetny projektor, dzięki komputerowi Marka i głośnikom Karola.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji wakacyjnego zębickiego kina, dziękuję widzom stałym i jednorazowym ? Agnieszka Kubera.

Letnie Kino "Pod chmurką" to element projektu "Zębickie spotkania w rytmie pór roku", realizowanego przez Stowarzyszenie Teraz Gmina. Projekt dofinansowany jest ze środków gminy Siechnice.