Zębicka Majówka - Inauguracja Kina ?Pod chmurką?
W sobotę, 28 maja 2011 r. mieszkańcy Zębic aktywnie odpoczywali do późnej nocy, ponieważ w Zębicach była Majówka. O godzinie 19.00 rozpoczęła się trzecia część Zębickiej Majówki, czyli spotkanie mieszkańców w piwnym ogródku, przy dobrej muzyce, oczywiście, z zapowiadanym wcześniej, akcentem francuskim ? występem akordeonistów grających muzykę ?spod paryskich dachów?.
Zabaw i pląsów nie było końca. Zespół JOY & KUBART rozgrzewał do tańca. Przez chwilę bawił się z nami Burmistrz Siechnic, Pan Milan Ušak z Rodziną. Na życzenie mieszkańców, organizatorzy przedłużyli zabawę do 23.00.
O tej godzinie, przeszliśmy do zębickiego Wakacyjnego Kina ?Pod chmurką?, które inaugurowało w tym dniu swoją działalność. Z przyjemnością oglądaliśmy francuski film?Jeszcze dalej niż północ?, w reżyserii Danny Boona, obrazujący życie lokalnej społeczności w urokliwym miasteczku na północy Francji. Marek Michalik postarał się o nieodpłatne udzielenie licencji na publiczne wyświetlenie tego filmu. Był problem z projektorem, ale ?kto pyta, nie błądzi?. Znalezły się w Zębicach osoby, które użyczyły potrzebny sprzęt.
Przy ognisku, ułożonym przez męską reprezentację Rodzin: Semenowiczów i Przystawskich oraz Pawła Krzyskowa, spotkało się wielu amatorów pieczonych kiełbasek. Ogniska doglądali, zaprzyjaźnieni już z nami, strażacy z OSP w Sulimowie.
Kuchnią z wielkim powodzeniem zarządzały dwie Panie Małgosie: Małgosia Rypuła i Małgosia Dworkowska. Ciasta własnej roboty dostarczyły najlepsze, zębickie czarodziejki wypieków domowych.
O dekorację i estetykę przestrzeni, w której się bawiliśmy, zadbała niezawodna Celina Mazur. Wspomagały Ją p. Miłka Sieja, p. Janina Hrycyna i p. Teresa Zdobylak.
Plakaty i ulotki opracowała i rozwieszała Agnieszka Kubera. Całość koordynowała Anna Schindler.
I jeszcze jedno podziękowanie, podziękowanie dla mężczyzn, którzy zadbali o wykoszenie traw przy świetlicy, dla Panów: Semenowicza, Opalińskiego, Fiedora, Kanarka, Bednarza, Smółki, Kaczmara i Czesława Diakowskiego.

Zębicka Majówka była jednym z elementów projektu pn.:?Zębickie spotkania w rytmie pór roku? realizowanego przez Stowarzyszenie Teraz Gmina, a dofinansowanego ze środków Gminy Siechnice.

Przejdź do albumu ze zdjęciami