Zębickie Igrzyska Aktywnego Wypoczynku
To nazwa plenerowej imprezy popularyzującej aktywność sportową i rekreacyjną oraz wartości rodzinne. Impreza odbyła się 28 maja 2011 r., w Zębicach.
Zebickie Igrzyska Aktywnego Wypoczynku zorganizowali animatorzy z Wrocławskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury, w ramach odbywanej praktyki w Stowarzyszeniu Teraz Gmina. Wspierali ich rodzice, a wśród nich Ela Błońska, jak zawsze niezawodna w takich sytuacjach i Daniel Fitrzyk.
Impreza podzielona była na dwie, uzupełniające się części. Pierwsza, to Gra terenowa z wieloma stanowiskami zlokalizowanymi na terenie przylegającym do świetlicy, a druga to większa całość, na którą złożyły się, między innymi: widowisko taneczno ? ruchowe ?Tak dalej być nie może? przygotowane przez Anię Hudek, wiele konkurencji zręcznościowych, działania szczudlarzy i żonglerów, tańce integracyjne oraz mecz koszykówki. Pan Sławek Szydłowski reaktywował zębicką drużynę piłkarską przez zorganizowanie meczu Old Boye z Młodziki.
Dla zwycięzców i uczestników wszystkich sprawnościowych atrakcji przygotowano nagrody ? koszulki z napisem ?Jestem ze wsi. Zębicka Majówka 2011? i inne drobne upominki. Koszulki były hitem dnia.
Wydarzenie "Zebickie Igrzyska Aktywności Ruchowej" było dofinansowane ze środków Gminy Siechnice.

Przejdź do albumu ze zdjęciami