Wakacje NieProwincjonalne "Na ławeczce"
Od początku lipca w Świetlicy Pod Lipami odbywają się spotkania dla dzieci pod nazwą "Wakacje NieProwincjonalne". W tym roku spotkania tematycznie związane są z ... ławeczkami.
W związku z tym, że jesienią ubiegłego roku "ławeczki w Zębicach rozgadały całą wieś" autorki programu "Wakacji na ławeczce" zdecydowały o kontynuowaniu z dziećmi działań rozpoczętych przez ich rodziców i dziadków rok wcześniej. Podczas lipcowych spotkań dzieci pomalowały ławeczki w kolorach wiosny i lata. Aktualnie kompletują farby w barwach jesieni i zimy. Przy okazji doskonalenia umiejętności malowania ławeczek, dzieci poznają kierunki i trendy w malarstwie i w sztuce.
Hitem lipcowych spotkań są gry i zabawy z czasów młodości rodziców i dziadków. Dzieci poznają zabawy i gry podwórkowe, w które bawią się na świeżym powietrzu w gronie rówieśników i w gronie rodzinnym.
W planie sierpniowych spotkań, przy ławeczce jesiennej będą smakowane przetwory przygotowane przez dzieci podczas zajeć oraz zostaną zaprezentowane jesienne kreacje stworzone przez dzieci z jesiennych zbiorów.

27 sierpnia, podczas FINAŁU Wakacji NieProwincjonalnych uczestnicy spotkań zaprezentują wspólnie pomalowane ławeczki oraz inne prace wykonane podczas zajęć.

TERMINARZ WAKACYJNYCH SPOTKAŃ

FOTORELACJE Z ZAJĘĆ

Spotkania koordynuje Elżbieta Błońska

WAKACJE NIEPROWINCJONALNE
organizuje


a dofinansowuje
Gmina Siechnice