Zębickie Babie Lato
Dużo naszej energii pochłonęło przygotowanie tej imprezy, ale, jak wszyscy uczestnicy i organizatorzy zgodnie stwierdzili, WARTO BYŁO.
Za pośrednictwem wrocławskich muzykologów, aż z Czernej Góry, zaprosiliśmy cygańską kapelę, która wspaniale grała etniczną muzykę romską.
Przez kilka dni zbieraliśmy i zwoziliśmy rekwizyty do odtworzenia starej zagrody wiejskiej przed budynkiem zębickiej świetlicy. Panowie: Rysiu i Jacek Zdobylak, Marek Fiedor, Mieciu Brzezicki i kilku innych, wykazali się wytrwałością w przewożeniu, podnoszeniu i przenoszeniu rozmaitych rekwizytów. Natomiast mistrzynią w sztuce dekoracji i florystyki okazała się Celina Mazur, która z pomocą innych pań i dziewcząt zaaranżowała przestrzeń do zabawy.
Nie byłoby tak klimatycznej imprezy bez ogniska. Przygotowali je i ogień podtrzymywali Panowie: Tadeusz Semenowicz i Mariusz Przystawski.
W przygotowanie kulinariów i ich rozprowadzenie włączyło się wielu mieszkańców, a całą ekipą utalentowanych osób, które przyrządziły bigos, wytopiły smakowity smalec, upiekły wyśmienite ciasta dyrygowała Pani Maria Semenowicz. Przy rożnie z kiełbaskami rządził Tomek Osieleniec.
Całe przedsięwzięcie koordynowała Anna Schindler.
W efekcie, przygotowaliśmy niepowtarzalne, bardzo ciepłe w klimacie spotkanie ponad dwustu osób z naszej i z sąsiednich miejscowości. Spędziliśmy ze sobą urokliwy, jesienny wieczór .
Zebickie Babie Lato zorganizowali: Stowarzyszenie Teraz Gmina z Sołectwem Zębice, przy wsparciu środków z Funduszu Rady Sołeckiej Zębic oraz środków osób prywatnych.

Przejdź do albumu ze zdjęciami