Zębickie spotkania w rytmie pór roku - Noc Świętojańska
Kwiat paproci zakwita tylko raz w roku, w magiczną Noc Świętojańską. Mieszkańcy Zębic, jak, co roku, szukali kwiatu paproci w zebickich plenerach. Z tej okazji, plac przy Świetlicy Pod Lipami, został ukwiecony przez niezastąpione zębickie florystki. Stoły ugięły się pod ciężarem wyśmienitych ciast, chlebów i innych smakołyków przygotowanych przez najlepsze zębickie gospodynie. O ustawienie stołów, ułożenie ogniska i zabezpieczenie terenu zadbała najsprawniejsza ekipa zębickich gospodarzy, a oprawę muzyczną wydarzeniu zapewnili nasi znajomi, niezastąpieni muzycy, dla których zmieniliśmy termin Nocy Świętojańskiej.
I choć wszyscy wiemy, że paproć nie kwitnie, to liczymy na to, że w magiczną Noc wszystko może się zdarzyć. I w tym przekonaniu czekamy do przyszłego roku, by wspaniale się bawić szukając kwiatu paproci.
Krótka fotorelacja z wydarzenia TUTAJ
Motorem wydarzenia było Stowarzyszenie Teraz Gmina, które we współpracy z Sołtyską i Radą Sołecką Zębic oraz z Mieszkańcami Zębic zrealizowało działanie w ramach projektu "Zębickie dzianie się - w kulturze, w naturze, w społeczności."
Projekt dofinansowała Gmina Siechnice