Jestem z Zębic - generator filmów
JESTEM Z ZĘBIC ? GENERATOR FILMÓW
Projekt rozpoczął się pod koniec września 2012 roku i trwał do grudnia 2012 roku. Adresowany był do młodych ludzi mieszkających w Zębicach. W trakcie trwania GENERATORA, uczestnicy wykonali ponad 7.000 zdjęć! Dzięki tak dużej ilości zgromadzonych materiałów powstały, aż 4 krótkometrażowe animacje poklatkowe, o tematyce związanej z Zębicami.
1. Film ?Zębice?- czas trwania 3 minuty, liczba wykorzystanych zdjęć: 4.500. Film wykonany przy użyciu różnego rodzaju materiałów, m.in.: plasteliny, wycinanki, dziecięcych zabawek, materiałów spożywczych. Najbardziej praco i czasochłonny filmik powstały w ramach GENERATORA. Wymiennie stosowaliśmy różne techniki: wyklejankę, sypankę, wycinankę, rysowankę. Animacja jest plastyczną metaforą zmian, które zachodziły w Zębicach.
2. ?Jestem z Zębic? ? czas trwania: 2 minuty, liczba wykorzystanych zdjęć: ponad 500. Aby wykonać ten filmik musieliśmy ?wprawić w ruch? plastelinę. Była to bardzo pracochłonna praca, ale dzięki temu plastelina sama układa się w napis JESTEM Z ZĘBIC.
3. ?Droga do Zębic? ? czas trwania: 1.30sek., liczba wykorzystanych zdjęć: 1500. Animacja nawiązuje do powojennej historii Zębic.
4. ?Rajd po Zębicach? ? czas trwania: 3 minuty, liczba wykorzystanych zdjęć: 1000. Jeżeli ktoś mieszkający na drugim końcu Polski zechciałby zobaczyć jak wygląda nasza miejscowość wystarczy, że obejrzy animację, gdyż przeszliśmy Zębice wzdłuż i wszerz wykonując przy tym ponad 1000zdjęć, aby pokazać ,jak wygląda nasza miejscowość.

W ramach projektu został ogłoszony konkurs pt.:"JESTEM Z ZĘBIC", na film o Zębicach.
Komisja konkursowa główną nagrodę przyznała Sebastianowi Leśniewskiemu za film: ?Wczoraj i dziś w Zębicach?
Nagrody otrzymali również:
Elżbieta Szczurek za film: ?Historia Zębic widziana obiektywem?
Alicja Szyszko za film: ?Zębice?
Maria Przystawska, Michalina Osieleniec, Katarzyna Brzezicka, Gabriela Szczepanek za film ?Rajd po Zębicach?.

29 grudnia 2012, w zębickiej świetlicy odbył się Finał projektu. Podczas Świątecznego Spotkania, mieszkańcy Zębic mieli okazję obejrzeć filmy zrealizowane przez młodzież w trakcie zajęć oraz filmy konkursowe.
Relacja fotograficzna ze Spotkania Świątecznego i z Finału projektuTUTAJ
Opis przeglądu filmów TUTAJ

Wszystkie prace można obejrzeć na Facebooku https://www.facebook.com/JestemZZebicGeneratorFilmow#!/JestemZZebicGeneratorFilmow

Zajęcia prowadziła Edyta Leszczyńska

Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Teraz Gmina


a dofinansowała Gmina Siechnice