Zębicki Piknik Rodzinny "Między Nami"
Zębicki Piknik Rodzinny "Między Nami" odbył się 7 lipca, w sobotę. Pomimo przesunięcia terminu Pikniku, ze względu na niekończacy się remont świetlicy, wydarzenie nie straciło nic na atrakcyjności.
Piknik nie był zwyczajny.

Fotograficzna relacja z Zębickiego Pikniku Rodzinnego "Między Nami"

Przygotowały go rodziny: p. Błońskich, p. Krzyśkowów, p. Osieleńców, p. Szpruchów. Wymienione rodziny, z pomocą kilku innych osób. Małgosi Dworkowskiej, Anki Schindler, Magdy Misiewicz, Pawła Opalińskiego, w sąsiedzkich relacjach opracowały scenariusz nawiązujący do życia w plemiennej wiosce. Ojcowie skonstruowali szkielet szałasu, który - podczas Pikniku - kończyły budować dzieci. Mamy przygotowały materiały i ozdoby (włącznie z wypaleniem zębickich kłów) do przebrania w konwencji jaskiniowo - plemiennej, ugotowały przepyszny kompot i przygotowały danie pikniku: "Jabłko łowione w balii".
Piknik przebiegał w trzech częsciach. W pierwszej, zatytułowanej "W kręgu", mieszkańcy uczestniczyli w warsztatch taneczno - muzycznych, prowadzonych przez Anetę Szlachetę z zespołu FOLIBA. Zespół gra muzykę afro - amerykańską.
W drugiej części: "W zespole" odbyły się dwa mecze: piłki nożnej i plażowej siatkówki. W pierwszym meczu grali Old-boye z Młodzikami. Wygrał zespół Młodzików. Na boisku do plazowej siatkówki spotkały się zespoły dzieci.
Na zakończenie zebickiego Pikniku, dla najbardziej wytrwałych uczestników, w Kinie Familijnym można było obejrzeć kreskówki tematycznie nawiązujace do konwencji wydarzenia.
Projekt przygotowało i zrealizowało Stowarzyszenie Teraz Gmina we współpracy z Sołtyską Radą Sołecką ZębicPiknik dofinansowany był ze środków Gminy Siechnice.