Boisko do siatkówki i innych gier plażowych
Od 3 czerwca 2012 r., w Zębicach można korzystać z nowego boiska do siatkówki i innych gier plażowych.
Boisko powstało z inicjatywy mieszkańców Zębic, którzy, w ramach projektu, pn.: Zębicki Piknik Rodzinny "Między Nami", wybudowali boisko plażowe, ufundowali siatkę, piłkę do siatkówki oraz taśmę wyznaczającą linię boiska.
Główną inspiratorką do działania i motorem przedsięwzięcia była Gosia Dworkowska. Utworzyła grupę osób, która dokonała dzieła: Arek Bednarz używając swojej koparki wykopał nieckę na piasek, Kamil Diakowski - zaprzyjaźniony sołtys z Sulęcina - wywiózł humus z boiska, Daniel Fitrzyk wykorzystując swój ciężki sprzęt rozprowadził piasek na boisku, Norbert Dworkowski, Marcin i Łukasz Piszczarowicz wykończyli boisko - odremontowali słupki do siatki, zamontowali siatkę i tabliczkę z zasadami gry.
Pierwszy mecz na nowym boisku odbył się 3 czerwca. O 17.00, pomimo deszczu, na boisko wybiegły dwie drużyny, które utworzyli mieszkańcy Zębic, Sulęcina i Sulimowa. Po pierwszym, bardzo wrównanym secie, ulewa przerwała grę. Mieszkańcy umówili się na spotkanie podczas Turnieju Plażowej Siatkówki, który odbędzie się w ramach przesuniętego w czasie Pikniku Rodzinnego "Między Nami".
Boisko do siatkówki i innych gier plażowych usytuowane jest przy zębickiej świetlicy, obok boiska do piłki nożnej.

Fotograficzna relacja z pierwszego meczu siatkówki plażowej

Projekt realizowany był przezProjekt dofinansowany był ze środków gminy Siechnice